info@belladente.cz

Opava: +420 725 393 141

Hranice: +420 774 272 747

Úsměv dělají zuby

Hygienické pomůcky

Ortodontický kartáček: jedná se o speciální zubní kartáček s upraveným profilem a kratší střední řadou vláken. Technika čištění je stejná jako u klasického zubního kartáčku, tedy drobné krouživé pohyby v úhlu 45˚. Detaily můžeme dočistit klasickým zubním kartáčkem.

Jednosvazkový zubní kartáček: velmi efektivní při čištění zubů s fixními rovnátky a používá se na dočištění hůře dostupných míst. Jednosvazkový kartáček přiložíme k okraji dásně a pomocí krátkých pohybů čistíme okraj dásně a prostor za ortodontickým zámkem.

Mezizubní kartáček: slouží k čištění mezizubních prostor. Po konzultaci s lékařem nebo hygienistkou je třeba vybrat správnou velikost. Zároveň je třeba myslet na to, že během ortodontické léčby se mění velikost prostor mezi zuby. Rozměr mezizubních kartáčků se pak musí přizpůsobit.

Ruční zubní kartáček: je jednou z nejpoužívanějších pomůcek, měl by být měkký, hustý, rovně zastřižený a s malou pracovní hlavou. Kartáček přiložíme v úhlu cca. 45° polovinou vláken na zub a druhou polovinou na dáseň a pod mírným tlakem provádíme drobné krouživé pohyby, čímž ze zubu odstraníme zubní plak.

Desinfekce snímacích rovnátek: čistící tablety jsou ideální na čištění a desinfekci snímacích zubních aparátků, trainerů apod. Efektivně ničí bakterie tvořící zubní plak. Mají osvěžující příchuť. Minimálně se používají 1x týdně jako doplněk běžné mechanické očisty snímacího aparátu.

Vytvořilo studio www.ARSYLINE.cz